יום שישי, 13 בפברואר 2015

עונת הסיילים חלק ב - ארגון הארון How to organize your closet

אחרי שלמדנו איך למיין את הפריטים בארון שלנו ולסנן מתוכו את אלו שעבר זמנם בפוסט: עונת הסיילים חלק א - מיון הארון, הגיע הזמן לארגן בצורה אופטימלית את הפריטים שהשארנו ולפנות מקום לפריטים החדשים שנרכוש. אחרי שהוצאנו את כל הפריטים וסיננו אותם, מומלץ לנקות את הארון בצורה יסודית ולתת לו להתאוורר ולהתייבש בטרם מתחילים לסדר את הבגדים חזרה.ארגון נכון ואפקטיבי של ארון הבגדים והאקססוריז שלנו יכול לשרת מספר מטרות. הראשונה והעיקרית היא לסייע לנו בבחירה קלה ונוחה של אאוטפיטים. הצגה נכונה של הבגדים יכולה לתרום משמעותית לורסטיליות של פרטי לבוש השונים ולאפשר לנו להתאים  אותם זה לזה בלי בעיה. הרי אין הרבה משמעות שהיו לך את הפריטים הכי שווים בארון אם את לא מוצאת אותם או זוכרת שהם קיימים כשאת מתלבשת.  מטרה נוספת וחשובה לא פחות היא לשמור על מצבם של הבגדים. תליה, גלגול או קיפול בהתאם לסוג הבגד יכולים להאריך משמעותית את אורך החיים של פריט הלבוש.

אז איך עושים את זה?


1. מה שאת לא רואה את לא תלבשי: ארגני את הארון שלך כך שתוכלי לראות את רוב תכולתו. הימנעי מליצור עמודות של בגדים מקופלים שמסתירות זו את זו. אם בארון שלך יש מדפים עמוקים קפלי בגדים בצורה צרה וארוכה במקום בהרבה עמודות קטנות. אם אין ברירה שימי מאחור את הבגדים שלא בעונה. השתמשי ביחידות אכסון והפרדות שיאפשרו תצוגה נוחה של הפריטים השונים.

2. בגדים שלא נמצאים בשימוש והחלטת לא למסור בינתיים אחסני במקום נפרד מהבגדים שבהם את משתמשת ביומיום. עודף של בגדים יצור לך בלאגן בעין ועלול לבלבל ולהלחיץ אותך כשאת באה לבחור מה ללבוש.

3. תתלי כמה שיותר בגדים: אם יש לך אפשרות להתאים את הארון כך שיהיו בו יותר חלקים שמיועדים לתליה אל תהססי לעשות זאת. על ידי שימוש בקולבים מתאימים הפריטים ישמרו טוב יותר על צורתם ויהיו נראים לעין. קולבים דקים יאפשרו לך לתלות יותר פריטים במקום שעומד לרשותך. תתלי יותר מפריט אחד על קולב רק אם את יכולה לראות גם את הפריט התחתון בזמן שאת מחפשת מה ללבוש. קולבים זהים או תואמים תמיד ייראו נהדר. את יכולה לקנות קולבים מאותו סוג בצבעים שונים כדי להפריד בין פרטי הלבוש השונים או בין הבגדים שמתאימים לעונות שונות. הקפידי לתלות את כל הפריטים באותו כיוון שיהי לך נוח לבחור את הפריט המתאים. אם הארון שלך מאפשר זאת מבחינת הגובה, אפשר לתלות קולבים זה על זה בעזרת לשוניות של פחיות.

4. השתמשי בחלוקה פנימית במדפים ובמגירות לשמירה על הסדר. נצלי גם מדפים גבוהים לאחסון. קופסאות עם תוויות יצרו מראה מסודר ויקלו עליך למצוא את מה שאת מחפשת.

5. הפרידי בין סוגי הפריטים ואחסני את כל הפריטים מאותו סוג יחד. כך יהיה לך קל ונוח למצוא חולצה שתתאים למכנסיים שכבר בחרת.

6. סוודרים כבדים מומלץ לקפל כך שלא יאבדו מצורתם ולא יתפסו הרבה מקום בארון התלייה, ארגני אותך לפני צבע או כל קטגוריה אחרת שמתאימה לך כך שיהיה לך נוח להתאים ולשלוף את הסוודרים מהארון.

7. ארגני את הג'ינסים שלך לפני צבע או גזרה כך שתוכלי לזהות בקלות באיזה זוג מדובר גם אם הם מקופלים. כך גם תוכלי לדעת אילו ג'ינסים כדאי לך לחפש בסייל.

8. השקיעי בקולבים איכותיים עם קליפסים לתליה נוחה של מכנסיים וחצאיות. שימי לב שהקליפסים לא משאירים סימן בולט לעין על פריט הלבוש. אפשר להוסיף חתיכת בד דקה שתגן על הבגד אן לקפל מעט את הבגד באזורי התלייה כך שהסימן יהיה בחלקו הפנימי של הבגד ויהיה פחות נראה לעין.

9. שמלות מומלץ לתלות ולמיין לפי צבע או אורך. אם אין מקום לתלות את כל השמלות שלך תתלי את אלו שנוטות להתקמט ואת השאר קפלי ומייני לפי אותו סדר.


10. נעליים - כתלות באפשרויות האחסון לרשותך סדרי את הנעליים כך שתוכלי לראות את כולן בצורה טובה. מומלץ לאחסן את הנעליים כך שנעל ימין פונה עם העקב החוצה ונעל שמאל עם העקב פנימה. כך גם תחסכי מקום וגם תוכלי בקלות לבחור את הנעל המתאימה לך ביותר ללוק ולסדר היום. אן יש לך אפשרות להתקין מתלה נמוך תוכלי לתלות את המגפיים שלך על קולבים עם קליפסים כדי לשמור על צורתן. אם אין לך איפה לתלות את המגפיים אחסני אותם בקופסאות או בעמידה עם מגזין מגולגל בפנים לשמירת הצורה.

11. תיקים - מומלץ לשים את התיקים על מדפים ולא לתלות כדי לא להרוס את הידיות. השמשי בשקיות או ניירות לשמירה על צורת התיק. ככל שהתיקים יהיו מוצגים באופן שהם יהיו נראים לעין כך תשתמשי בהם יותר. אם אין לך ברירה אלא לתלות את התיקים, השמשי במתלה לדלת כדי לחסוך במקום.

12. תכשיטים ואקססוריז - אם אין לך מקום אחסון יעודי לתכשיטים השתמשי בכמה שיותר קופסאות ומתלים כדי לארגן את התכשיטים לך בצורה הטובה ביותר. מתלה דלת לנעליים יכול לשמש לאחסון משקפיים.

13. בגדים תחתונים: גם אותם מומלץ לקפל או לגלגל כדי לחסוך במקום. הקפידי לעשות רוטציה בתוך המגירה של הלבנים כדי שתשתמשי בכל הפריטים שיש לך ולא בכמה בודדים שוב ושוב. גם כאן חלוקה פנימית תסייע רבות לארגון והסדר.14.צעיפים -יש המון צורות אחסון לצעיפים ואת יכולה לבחור את זו שהכי מתאימה לארון שלך:
  • ניתן לקפל את הצעיפים באותו גודל ולסדר לפי עובי או צבע, גם בארון פתוח תצוגה של צעיפים מסודרים תראה נפלא.
  • אפשר לקשור כמה צעיפים על קולב ולתלות בארון או אפילו להכין מחוץ לארון מתלה ייחודי שיתרום גם הוא למראה החדר. 
  • ישנם גם קולבים מיוחדים לתליית צעיפים שאפשר לרכוש. 
  • אם המקום בארון מאפשר זאת הוסיפי על דלתות הארון מוטות וקשרי את הצעיפים עליהם.
  • אם את רוצה להימנע מלקשור את הצעיפים את יכולה להשתמש בטבעות פלסטיק שמשמשות לתליית וילונות אמבטיה.
  • סולם שעון על הקיר יכול בקלות לשמש כמתלה לצעיפים ויוסיף עניין וצבע לחדר.
  • אם יש לך קיר פנוי חבל עם אטבים יכול לשמש במתלה דקורטיבי לצעיפים.


15. עש ולחות מזיקים לבגדים - אל תזלזלי בלחות ועש, הם יכולים לגרום לנזק חמור ובלתי הפיך לפריטים הכי שווים שלך. מוטב למנוע מראש היוותרות של לחות או נוכחות של עש. כדי להימנע מנוכחות של עש מומלץ להניח שקיות מאווררות שמכילות צמחי תבלין (לוונדר, ארז, ציפורן ורוזמרין) המפיצים ריח שדוחה עש. למניעת לחות אפשר להשתמש בשקיות הקטנות שממגיעות באריזות של נעליים או ציוד אלקטרוניקה.

עכשיו כשהארון שלך מסודר ומאורגן יהיה לך קל יותר למצוא את הפריטים שאת מחפשת וליצור שילובים שאולי לא היית חושבת עליהם. כך נולד לוק השכבות האהוב עלי - כמה פריטים שהיו תלויים זה על יד זה במקרה ונראו מעולה על הקולב אז החלטתי לנסות בעצמי:

מעיל דמוי פרווה - מהארון של סבתא
עליונית דקה - מהארון של אמא
חולצה - H&M, כ 30 שקלים
מכנס דמויי עור - H&M כ 90 שקלים
מגפנים - פול אנד בר, 200 שקלים
כובע C&A, כ45 שקלים

מזג האוויר כנראה יאלץ אותך להישאר בבית הסופ"ש אז את יכולה לנצל אותו לארגון הארון,
Fashionella

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה